м. Київ

Реконструкція автомобільних ваг

Главная < Послуги < Реконструкція автомобільних ваг
Реконструкція автомобільних ваг

Дуже часто через деякий час експлуатації виникає потреба в реконструкції ваг, що може відкрити нові можливості:

  • зважувати автомобілі з більшою вантажопідйомністю (при посиленні вагової платформи й збільшенні вантажопідйомності ваг);
  • зважувати довші автомобілі, в тому числі й з причепом (внаслідок збільшення довжини вантажоприймальної платформи).

Приводом для реконструкції механічних автомобільних ваг може також стати вироблення системи важеля, в результаті чого:

  • значно погіршилася точність зважування;
  • почастішали випадки простоїв у зв'язку з позаплановими профілактичними й ремонтними роботами.

Тут можливі два рішення: побудувати нові ваги або провести реконструкцію старих. Однак будівництво нових ваг вимагає значних капітальних вкладень, в той час як у вас вже є в наявності найбільш дорогі елементи: фундамент, платформа, під'їзні шляхи. Так що найбільш раціональне рішення – проведення реконструкції автомобільних ваг.

Методи реконструкції

Існують два способи реконструкції автомобільних ваг:

  1. Перетворення важільно-механічних ваг на важільно-тензометричні.
  2. Перетворення важільно-механічних ваг на тензометричні автомобільні ваги.

Перший варіант дуже просто реалізувати, він вимагає менших матеріальних ресурсів. У цьому випадку в систему передачі зусилля від вагової платформи до індикатору вбудовують тензодатчик, замість механічного індикатора встановлюють тензометричний, а важеля залишають без змін (зношені деталі замінюють на нові, але принципова схема вимірювання зберігається). Однак морально застаріла механічна система як і раніше буде вимагати проведення регулярного й досить дорогого технічного обслуговування. При цьому не вийде збільшити максимум вимірювання маси й довжину вагової платформи.

Другий варіант – реконструкція автомобільних ваг з повним виключенням механіки – є кращим, хоч і більш дорогим. У цьому випадку система важеля вирізається, опорні майданчики нарощуються й на них встановлюються тензодатчики.

Нарощування опорних майданчиків проводять або бетонуванням з установкою нових деталей і арматури, або ж приварюванням металевих стійок до наявних металевих конструкцій. У результаті отримують принципово нові ваги зі збільшеними межами вимірювань і точністю.

Автоматизація зважування та реєстрації вимірювань

Сигнали з тензодатчиків безпосередньо людина побачити не може, вони заводяться у вторинний перетворювач або спеціалізований контролер, звідки вже подаються на ЕОМ або сервер, де дані вимірювань консолідуються, обробляються, зберігаються й аналізуються.

Застосування комп'ютерної техніки дозволяє мінімізувати вплив персоналу, який більше не зможе помилитися в результатах вимірювань. Крім того, підвищується швидкість зважування, а отже й продуктивність ваг.

Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru